Deň pred svadbou bez stresu a starostí? Takto jednoducho si ho vyskladáte.

Svadobné prípravy sú niekoľkomesačnou záležitosťou. Hodiny telefonovania, stretnutí  a porovnávania rôznych ponúk od svadobných dodávateľov sa odrazu zlejú do jedného dátumu, a my máme v deň pred svadbou pocit, že nám z toho všetkého určite vybuchne hlava. Máme k dispozícii posledných 24 hodín, preto chceme všetko ešte raz poriadne skontrolovať. Náš svadobný deň predsa musí byť tip top!

Nechať si príliš veľa povinností na posledný deň pred svadbou sa však nevypláca. S takýmto prístupom sa totiž veľmi rýchlo stane stresujúcim nielen náš predsvadobný, ale aj samotný svadobný deň. A ak sa takémuto scenáru chcete vyhnúť, potom by ste v deň pred svadbou mali aj oddychovať. Ako si teda posledný deň na slobode správne vyskladať? 

  1. Kľudné ráno

Ráno robí deň. A verte, že aj ten predsvadobný. Prvá vec, na ktorú by ste preto mali zabudnúť, je skorý budík. Nasledujúcu noc toho s najväčšou pravdepodobnosťou veľa nenaspíte, preto je kvalitný oddych prvým predpokladom pokojného a bez stresu zvládnuteľného posledného dňa na slobode. Ste predsa nevesta, máte na to právo!

  1. Poslednýkrát preverte dodávateľov

Aby ste vaše pokojné ráno predsa len využili aj efektívne, a nemali tak zbytočné výčitky svedomia, môžete popri tom, ako si budete vychutnávať rannú kávu či čaj, ešte poslednýkrát obvolať a skontrolovať všetkých dodávateľov. Dajte však pozor, aby vás tieto telefonáty nevtiahli do nekonečného kolotoča otázok. Majte na pamäti, že všetky podrobnosti ste si s nimi predsa už stokrát prešli. Jediným účelom týchto telefonátov má byť definitívne pripomenutie toho, že vaša svadba sa koná už v nasledujúci deň, preto veríte, že všetky služby budú dodané presne tak, ako ste sa na nich v priebehu predchádzajúcich mesiacov dohodli.

  1. Obed s družičkou

Súčasťou vášho posledného dňa pred svadbou by mal byť aj obed s družičkou, a to minimálne z dvoch dôležitých dôvodov. Prvý je ten, že dopodrobna preberiete celý svadobný deň. Koniec koncov – je to družička, takže o ňom vie rovnako veľa (ak nie viac) ako vy sama. Ak by sa teda predsa len objavili nejaké nedoriešené záležitosti, určite je tým najvhodnejším človekom, ktorý vám pomôže tento problém promptne vyriešiť. Druhým dôvodom je, že s najväčšou pravdepodobnosťou je to vaša najlepšia kamarátka. To z nej robí zároveň človeka, vďaka ktorému sa budete zo svojho veľkého dňa naozaj úprimne tešiť aj napriek tomu, že momentálne dokážete vnímať len obrovský stres, ktorý sa usídlil vo vašom žalúdku.

  1. Svadobné šaty

Pokiaľ ste sa rozhodli požičať si svadobné šaty z niektorého zo svadobných salónov, potom môžete spojiť príjemné s užitočným a zájsť pre ne rovno po obede, spolu s vašou družičkou. V tomto čase už budú pre vás určite pripravené a aspoň ich nebudete musieť cez celé mesto niesť úplne sama.

  1. Rozhovor s partnerom

Počas posledného dňa pred svadbou by ste mali obmedziť čas, ktorý trávite s vašim budúcim manželom. Ak máte vo zvyku tráviť s ním celé dni, môže to byť pre vás trochu netradičný pocit. Verte však, že čas s ním si počas spoločného života ešte dosýta vychutnáte. Toto je však posledný deň, kedy ste slobodná žena. Môžete mu zavolať, zistiť, či je v poriadku a venovať si pár vrúcnych slov, určite by ste sa s ním však nemali stráviť celý deň! Pred večerom sa s ním pekne rozlúčte a poslednú slobodnú noc strávte doma u svojich rodičov. Nebojte sa, čochvíľa sa predsa opäť uvidíte.

  1. Relax

Záver dňa by mal patriť už len a len vám. Žiadne organizovanie, žiadne vybavovanie, žiadne telefonáty, žiadne povinnosti. Nič, len vy a relax. Kľudne si napustite horúcu vaňu, nalejte si pohár vína, použite CBD kvapky, prečítajte si obľúbenú knihu alebo si pozrite obľúbený film. Skrátka – robte to, pri čom si viete dokonale oddýchnuť. Neponocujte, ani nemyslite na veci, kvôli ktorým vám v hlave naskakujú nezodpovedané otázniky. Oddych je v tomto momente to, čo najviac potrebujete. Chcete byť predsa krásna nevesta, či nie?

Text: Alžbeta Jambrichová

Foto: Beba Photography

0 komentárov

Pridaj komentár