Situácie, ktoré ovplyvníte len ťažko

Svadba je krásny okamih života, na ktorý sa spomína minimálne do konca života. Všetko by malo byť v tento deň dokonalé. Sú však veci, ktorým je ťažko predísť a nemožno sa na nich dostatočne pripraviť. Počas svadobného plánovania je najlepšie vytvoriť zoznam vecí, ktoré vám môžu dokonalú predstavu narušiť. Aj v takomto prípade by ste sa mali snažiť všetko vyriešiť s chladnou hlavou. Ak vám momentálne nenapadá ani jedna z obdobných situácií, tak si prečítajte nasledujúce možnosti. 

Veľa inšpirácií a ešte viac nervov

O ženách sa traduje, že svoj svadobný deň majú v mysli už od útleho detstva. Biela záclona namiesto závoja a plastový prstienok na prste. Prvotné predstavy sa však  časom menia a vytvárajú sa z nich o niečo reálnejšie úmysly. Základnú predstavu má každý pár, no dotváranie detailov si zvyknú budúci manželia zapožičiavať z najrôznejších inšpiratívnych blogov a fotoeditoriálov. Nakoniec, aj náš svadobný blog ponúka svadobné rady a tipy od výmyslu sveta. Je však dôležité vybrať si. Príliš veľa inšpirácii je skôr na škodu, ako na úžitok. Vyberte si základ (farbu, štýl, tematiku, miesto, menu, hudbu) a k tomu si dopasujte maličkosti, ktoré vytvoria už spomínaný dokonalý celok. 

Kompromis tvorí dokonalý celok

Niektoré situácie budú každopádne vyžadovať aj kompromisy. Nehovoríme len o kompromise muža a ženy. Ide aj o dohodu medzi nevestou/ ženíchom a dodávateľom. Ak nedokážete nájsť presný odtieň výzdoby, určitý tvar vázy alebo iné drobnosti, tak si vypočujte aj iné návrhy, podobné tým vašim. Bude vás to stáť menej času, nervov a nakoniec možno aj ušetríte. Kompromis je tým najlepším riešením všetkých problémov. Veľa svadobných dodávateľov si bude chcieť najskôr vypočuť vašu predstavu svadobného dňa, no nakoniec vám aj tak predostrie vlastnú verziu, možno niečím výnimočnú, kvalitnejšiu či pre vás výhodnejšiu. Nikto z hostí nemusí poznať skutočného tvorcu nápadov a detailov, ktoré na svadbe môžu krásne vyniknúť. Vypočujte si aj ich návrhy a nedržte sa silou mocou len jedinej formy. 

Nevyhnutný svadobný relax

Celý čas vravíme len o plánovaní, ústupkoch, vyberaní, nakupovaní. Kolotoč príprav sa raz musí na chvíľu zastaviť. Povinnej, možno aj vyžiadanej pauze sa nevyhnete. Je to však jedna z príjemnejších okolností, s ktorou je jednoduchšie sa stotožniť a prijať ju. Myslite na to, že oddýchnutá a zrelaxovaná budete mať dvojnásobne viac energie a nad vecami budete uvažovať s čistou mysľou. Predĺžený víkend vám zo svadby neuberie, práve naopak.

Nemusíte byť dokonalým manažérom

Spomínali sme kompromisy s dodávateľmi, no nesmie sa zabudnúť ani na rodičov. Najmä mamy a budúce svokry budú pri plánovaní vyžadovať určitý priestor. Jednou z najlepších úloh pre vedúce osobnosti rodín je aspoň  sčasti zmanažovať zasadací poriadok. Rodičia budú lepšie poznať krstné mamy, tety, ujov a ostatných členov rodiny. Kamarátov, samozrejme, pousádzajte vy sami. Nikdy nevyhoviete všetkým, no môžete sa o to aspoň pokúsiť. Možno bude niekto nešťastný z prideleného miesta, vytvorenie tej správnej kombinácie však prichádza poväčšine samovoľne už po hlavnom chode a prvom tanečnom kole. Nenechajte sa rozhodiť, ak uvidíte, že niekto sa skrúca na svojom mieste. Myslite na to, že formálna časť hodiny je veľmi krátka a po nej si už každý sadne na ľubovoľné miesto. 

Počasie a čas neovplyvníte

Sú ešte dve veci, ktoré na svadbe ťažko ovplyvníte. Patria medzi ne počasie a čas. Myslite na to, že aj z jasného neba môže občas zapršať a čas beží oveľa rýchlejšie, ako si vôbec dokážeme predstaviť. Možno to znie gýčovo, ale čo dokáže byť viac romantické ako jemný dážď a vy ako manželia pod dáždnikom. Najlepšie je ho mať po ruke, aj keby svietilo slnko po celý deň. Chceme tým naznačiť, že akékoľvek počasie budete mať, nesmie vás to rozhodiť.

 

Text: Mária Pachová / Foto: Pinterest

0 komentárov

Pridaj komentár