Zasnúbili ste sa? Potom máte dôvod na oslavu!

Vysloviť jednoznačné a úprimné ÁNO na otázku: ‚Vezmeš si ma?‘ je zrejme snom každej ženy. Zásnuby sú zásadným životným krokom, ktorý nášmu životu často prinesie úplne nový zmysel. A hoci má pre nás tento okamih nenahraditeľný význam, naši známi, priatelia a dokonca aj samotná rodina sa o ňom často dozvedia len zo sociálnych sietí. Taký je totiž trend 21. storočia. Avšak – verte či nie, aj v dobe sociálnych sietí stále existuje možnosť osláviť takéto príležitosti aj inak.

Oznámiť novinku o vašich zásnubách len na sociálnych sieťach je trochu neosobné, nemyslíte? Okrem priateľov, ktorých poznáte len zbežne, či kolegov, ktorých síce zdravíte každé ráno v práci na chodbe, no o ich živote vlastne nič neviete, tu máte predsa aj oveľa dôležitejších ľudí. Sú nimi priatelia, s ktorými sa poznáte celý život, ale aj rodina, ktorá vám neraz pomohla prekonať ťažké životné obdobia. Vhodiť ich do jedného vreca a oznámiť to všetkým jednou, verejne publikovanou fotkou s prsteňom na ruke a krátkym popisom ‚Áno!‘ nemusí byť najlepší nápad. Urobiť môžete minimálne to, že si všetkých dôležitých ľudí vopred vyselektujete a o tejto obrovskej novinke im poviete v súkromnej správe či v krátkom telefonáte. Koniec-koncov, ešte prednedávnom by ste inú možnosť ani nemali. Teraz, keď sa však opatrenia spojené s COVID-19 značne uvoľnili, môžete zájsť na návštevu a oznámiť im to osobne.

Jednou z možných alternatív je však aj oslava zásnub. Tá bude peknou spomienkou na vaše zásnuby aj po dlhých rokoch spoločného života. Na Slovensku sa s ňou však stretávame skôr zriedka, než bežne. Ak by ste sa ale pre takúto oslavu rozhodli, tu je pár tipov, vďaka ktorým jej organizáciu veľmi jednoducho zvládnete.

  1. Napíšte si zoznam hostí

Pri výbere hostí na oslavu vašich zásnub by ste mali pamätať na to, že ešte neorganizujete samotnú svadbu. Spomedzi všetkých známych, rodiny a priateľov by ste preto mali vybrať len tých, s ktorými trávite naozaj veľmi veľa času, a s ktorými máte vybudovaný silný a úprimný vzťah. Ak cítite, že je niekto, kto by na oslave byť nemal, tak ho jednoducho nepozývajte.

  1. Vyberte vhodné miesto

Výber miesta si najjednoduchšie ujasníte v momente, keď budete mať kompletne spísaný zoznam hostí, ktorých chcete na oslavu pozvať. Ak však nechcete pútať prílišnú pozornosť a vzbudzovať otázky, kľudne si oslavu naplánujte doma, na záhrade, prípadne v dome vašich rodičov. Ak budete pozývať len blízkych ľudí, určite nebudú takéto pozvanie vnímať nijako zvláštne či podozrievavo.

  1. Zabezpečte catering

Jedlo a pitie je podstatné pri každej oslave a inak tomu nie je ani pri oslave zásnub. Či už si catering pripravíte doma alebo si ho zabezpečíte od externého dodávateľa, nie je to podstatné. Dôležité je, aby mal každý z hostí do čoho zahryznúť a, samozrejme, aby si mal aj čím pripiť! Oslava zásnub sa predsa nezaobíde bez prípitku na šťastnú budúcnosť. Okrem toho by nemalo chýbať ovocie a koláče, krokom vedľa však nebude ani torta, ktorú spolu s vaším snúbencom rozkrájate pre všetkých zúčastnených.

  1. Urobte to štýlom prekvapenia

Keď budete vašich hostí pozývať na oslavu zásnub, nemusíte im vôbec povedať, čo idete oslavovať. Vlastne nemusia vedieť ani o tom, že prídu na oslavu a už vôbec o tom, že nie sú jediní, kto dostal pozvanie. Ak chcete, aby bol dodržaný dress code, potom by ste im príležitosť mali prezradiť. Ak vám však na dress code nezáleží, kľudne ich všetkých pozvite „len na návštevu“, na ktorej sa „úplnou náhodou“ všetci stretnú v tom istom čase. Verte, že keď nebudú vedieť, kvôli čomu prichádzajú, o to väčšia bude radosť v očiach, keď sa dozvedia pravý dôvod pozvania.

  1. Pripravte atmosféru

V momente, keď hostia prekročia prah vášho domu, dôvod pozvania už nemusí byť tajomstvom. Mali by ste preto pripraviť aj vhodnú tematickú atmosféru, vďaka ktorej bude hneď každému jasné, čo sa ide oslavovať. Nenahraditeľnou dekoráciou sú v tomto prípade vaše spoločné fotky. Môžete ich povesiť naozaj všade – kľudne si po byte naťahajte špagát a povešajte naň vaše fotky od výmyslu sveta, kľudne aj také, ktoré ešte nikdy nikto nevidel. Je to vaša oslava, takže je pochopiteľné, že obaja budete stredobodom pozornosti. Okrem fotiek však môžete využiť aj ďalšie drobnosti a rekvizity, ktoré vášmu domovu navodia dokonalú predsvadobnú atmosféru.

  1. Pripravte si krátku reč

Keď sa u vás zhromaždia všetci, ktorí boli na oslavu pozvaní, mali by ste im predniesť krátku reč. Krátku, nie dlhú. Môžete v rámci nej spomenúť pár vašich úsmevných spoločných zážitkov, dbajte však, aby ste nerečnili príliš dlho. Základom je oficiálne povedať dôvod, prečo ste sa stretli, najmä si však dajte záležať na tom, aby ste dostatočne zdôraznili fakt, že to, že vaše pozvanie dostali znamená, že sú naozaj dôležitou súčasťou vášho života.

  1. Nezabudnite na fotky a bavte sa

Celý večer by sa mal niesť v znamení skvelej atmosféry. Ak sa niektorí hostia medzi sebou nepoznajú, kľudne ich zoznámte. Smejte sa, spomínajte a naozaj sa postarajte o to, aby bol tento večer o vás všetkých. Popri tom si urobte niekoľko spoločných fotiek, aby ste aj po rokoch mohli spomínať na všetky tieto krásne zážitky. Silné okamihy v našom živote sú predsa oveľa krajšie vtedy, keď ich máme s kým zdieľať.

Text: Alžbeta (Betka) Jambrichová

Foto: Beba Photography

0 komentárov

Pridaj komentár