O nás

Niečo modré – inšpirácie, emócie, príbehy

Niečo modré vzniklo ako elektronická súčasť časopisu Svadba. Portál určený všetkým milovníkom svadieb, či už sú to nevesty, ženíchovia alebo svadobní dodávatelia z rôznych oblastí, sa vďaka originálnemu názvu a obsahovej náplni rýchlo vryje do pamäti.

Redakčný tím vďaka časopisu Svadba a portálu Niečo modré prináša aktuálne trendy a inšpirácie z neustále sa meniaceho svadobného sveta. Okrem svadobných tém sa budeme venovať aj móde, rozhovorom so zaujímavými ľuďmi, tipom, ako zvládnuť „bežnú rutinu“ v manželstve, a dokonca aj tomu, ako sa na každodenný život pozerá taký muž.

Toto sme my.

Tím

Veronika Grožajová - šéfredaktorka

Milujem svadby. Čím som staršia, tým to viac prežívam. Vidím nevestu a chce sa mi plakať. Nie od žiaľu, ale od šťastia. Pretože keď prichádza nevesta, je to určitá čarovná chvíľa. Oči vám padnú len na ňu, zmení sa atmosféra a unášate sa kúzlom okamihu. Samozrejme, ženíchov nemôžeme odsunúť na druhú stranu. Aj tí sú podstatní. No pre túto celú kúzelnú atmosféru ma svadby bavia. Rada sa o nich rozprávam, píšem, pomáham, plánujem a prežívam ich spolu s mladomanželmi. A ak by som čo i len jednu nevestu či ženícha inšpirovala a radi by čítali moje články, budem šťastná.

Píšu pre Vás

Zuzana Bánska

Večná študentka a človek, ktorý prestane snívať, až keď nebude o čom. Čarovná svadobná atmosféra
je práve jedným z najväčších, ak nie najväčším snom každej ženy. Tak prečo nedopomôcť k plneniu
tohto sna tými správnymi slovami? Stojím na hranici tradícií a moderných inšpirácií a som
zástankyňou toho, že svadobné šaty nemusia byť biele a ruže červené. Reč je len cestou
k myšlienkam, až písmo je cieľ. Hovorené slová už len ťažko zmeníme, ale tie písané môžeme dookola
pretvárať na náš obraz až k dokonalosti.

Michaela Mecková

Večný snílek, ktorý verí v jednu spriaznenú dušu a tá, ktorá sa sľúbila písaniu v dobrom aj zlom. Tak to nejako by som sa mohla definovať. Milujem písať o svadobných témach, nových trendoch a vychytávkach… Ak by to bolo na mne, vydávam sa každý rok, samozrejme, za toho istého :), pretože svadby sú pre mňa jednoducho čarovné.  Žijem všetkým tým svadobným a tak ma veľmi teší, že túto svoju vášeň môžem pretaviť do riadkov, ktoré dúfam, radi čítate.

Alžbeta Jambrichová

Som večná romantička s nehasnúcou túžbou nachádzať dobro aj tam, kde už zdanlivo dávno nie je. Milujem dobré knihy, vôňu rannej kávy, výhľad z kopca a ticho, ktoré lieči. Vtedy beriem do ruky papier a pero a nechávam plynúť myšlienky. Jednu po druhej poctivo zapisujem, a tým ich pretváram na to, čo je našou súčasťou aj po rokoch – na spomienky.

Svadba je pre mňa krásnou a ozajstnou len vtedy, ak je plná pravých hodnôt. A tie sa ukrývajú nielen v ľuďoch, ale aj v tradíciách. Aj preto som sa rozhodla pripraviť rubriku, kde sa o svadobných tradíciách a pravej ľudovej svadbe môžete dozvedieť viac. Ľudia majú totiž tendenciu zabúdať. Niekedy preto nezaškodí obzrieť sa späť a opýtať sa na to, ako sa „svadbilo“ kedysi, aj našich starých mám.

Martina Mackovjaková

Priatelia ma volajú Mimka. Som manželka a mama dvoch detičiek. Milujem home made koláčiky a vôňu kníh, prechádzky starými uličkami a nekončiace večerné rozhovory. S obľubou sledujem foodblogy a chcela by som precestovať Toskánsko.

Katarína Bačíková

Svadby a iné rodinné akcie mám rada najmä pre tie jedinečné stretnutia s ľuďmi, príjemnú atmosféru a zábavu. V súvislosti so svadbami sa snažím písať hlavne o praktických veciach, aby som budúcim nevestám poradila. Každá si predsa zaslúžime prežiť ten svoj deň „D“ s čo najkrajšími pocitmi a spomienkami na celý život.

Soňa Višňovská

Som žienka s chuťou tvoriť a ľúbiť. Spolu s manželom sa venujeme výrobe hand-made vecičiek. Milujem pekné veci,  šikovné nápady, cestu mimo zaužívaných pravidiel a najviac všetko to spojené dokopy. Svadby sú pre mňa dvere do hand-made sveta. Je to miesto, kde sa dá veľkolepo vyblázniť na doplnkoch, materiáloch či farbách.  Inšpirovať nevesty k výrobe vlastných doplnkov či dekorácií je moja šálka kávy.

Aktuálne novinky priamo na váš e-mail.