Vodná krása

Pár minút od mesta schádzame z rušnej cesty, ubúda áut, pribúda stromov. Keď sa pred nami objaví prvé rameno Ružína, upokojuje ma už len ten výhľad. Kufor naložený rekvizitami nadskakuje na hrboľatej ceste a nevieme sa dočkať, kedy vystúpime na jednej z trávnatých pláží.

Pohodlné miesto pre stôl nachádzame pri jednom z miestnych penziónov. Nikoho nerušíme, je tu pokoj. Odpovedajú nám len vtáky. Vietor je ostrý, slnko zubaté a naša modelka Olívia sa na fotenie pripravuje zabalená do deky, s teplým čajom v ruke.  Všetko má zvláštnu atmosféru. Ozajstnou nevestou sa pre mňa stáva, keď jej do ruky vložia kyticu, dokonale ladiacu s týmto miestom.

Keď sa štveráme po kameňoch na miesto s najlepším výhľadom, uvažujem nad tým, že aj v láske to tak býva, že pre pár dokonalých záberov prejdeme kilometre po kamení, neraz vyštípaní vetrom. Olívia a Jakub netvoria pár, no pre mňa sú v tej chvíli stelesnením vlastných, nezabudnuteľných svadobných chvíľ. Alafetin fotoaparát cvaká v uhloch, aké by mi ani nenapadli. To je ten uhol pohľadu umelca, pomyslím si. Viem, že mám pravdu, hoci fotografie som ešte nevidela.

 

 

V tejto kytici nájdete: pivónie, lysianthus, ranunculus, bavlnu, plnokveté tulipány, narcis, pistáciu, granátové jablko, anemóniu a matthiolu.

 

 

Ak je vám modrá sympatická, vo výzdobe vám pomôžu čučoriedky, limetkový koncentrát aj lahodné Curacao blue.

 

Nedbalý lesk drobným cukrovinkám dodá jedlé zlato.

 

 

Slnko sa chystá zapadnúť a jeho posledné lúče si vychutnávame na móle. Lampáše a deka, opustený starý čln a flanelová košeľa. K dokonalosti chýbajú už len zvuky mandolíny do ticha.

 

 

 

 

Balíme, odchádzame, kývame posledný raz upokojujúcej hladine a ja sa neviem dočkať fotiek.

 

Text: Mária Borová / Foto: Alafeta Photo / Výzdoba: FlorDeLuxe / MUAH: Zuzana Miklošová / Nechtový dizajn: Katarína Jusková / Svadobné šaty: Salón Princess / Oblečenie ženícha: Alain Delon / Topánky: Robel / Priestor: Penzión Hámre

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 komentárov

Pridaj komentár